14 stycznia, 2021 Maciej Jagusiak

SIS – SUPER INDUKCYJNA STYMULACJA

Gdy dokładnie rok temu dowiedziałem się, że mam złamaną nogę, zacząłem szukać wszystkich możliwości ku temu, aby wrócić jak najszybciej do biegania. Dzięki mojemu ubezpieczeniu miałem do wykorzystania pakiet rehabilitacyjny, który mogłem wykorzystać w jakimkolwiek zakładzie.

Szukałem i szukałem, co może mi pomóc i wybór padł na zakład rehabilitacyjny, w którym pracuje moja siostra, która opowiedziała mi o nowym sprzęcie, który podobno działa cuda. Jako, że tonący brzytwy się chwyta przestałem szukać i przez miesiąc chodziłem do zakładu Pazare w Pabianicach.

Noga bez SISa pewnie by się zrosła. Czy SIS to przyspieszył tego nie sprawimy (mam nadzieję, że nie upuszczę sobie kolejnego telewizora na nogę 🙂 ).

Nie mogąc biegać mocno kręciłem na trenażerze (bardzo mocno!) i jak ciężko było mi role SISa wyczuć w kwestii złamanej nogi, to jeśli chodzi o regenerację moich mięśni już tak. Do tego stopnia, że mimo iż mój pakiet się już dawno wyczerpał, ja nadal z SISa korzystam.

Więc jeśli jesteście z Łodzi, Pabianic lub okolic to przeczytajcie ten wpis, bo teraz jest promo. 10 zabiegów jest w cenie 9!!

A teraz trochę o samym SIS! Nie będę się silił i opisywał tego jak to działa moimi słowami, wiec pozwolę sobie cytować ulotki, które dostałem.

Mechanizm działania

Technologia BTL-6000 SIS wykorzystuje unikatowe pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności. Bodziec ten, indukowany przez cewkę umieszczoną w aplikatorze, wchodzi w interakcję z organizmem ludzkim, wywołując m.in. depolaryzację błony komórkowej w komórkach różnych tkanek. W zależności od wybranej częstotliwości oraz intensywności pola elektromagnetycznego terapia SIS korzystnie wpływa na redukcję bólu zarówno w stanach ostrych, podostrych, jak i przewlekłych, mobilizację stawów, przyspieszenie gojenia urazów i złamań. Zastosowanie odpowiednich ustawień pola elektromagnetycznego wywołuje reakcję tkanki mięśniowej, prowadząc do pożądanego skurczu mięśni. Powtarzalne skurcze mięśni otaczających staw mobilizują go i odblokowują. Dzięki poprawie miejscowej cyrkulacji krwi i przyspieszeniu metabolizmu tkanek terapia BTL-SIS doskonale wpływa na procesy regeneracji oraz przyspiesza gojenie pourazowe, jak również zrost kostny w przypadku złamań, nawet we wczesnym stadium. Działanie BTL-SIS zwiększa potencjał czynnościowy w tkance nerwowej i mięśniowej, co w rezultacie prowadzi do poprawy przewodnictwa nerwowego i wzmocnienia osłabionych mięśni. Z drugiej strony szeroki zakres częstotliwości pola elektromagnetycznego w urządzeniu pozwala na taki dobór parametrów, aby uzyskać efekt zmniejszenia napięcia mięśniowego i skutecznej redukcji spastyczności. BTL-SIS znalazło także zastosowanie w terapii oddechowej do stymulacji i poprawy funkcji mięśni oddechowych.

 1. BTL SIS wytwarza intensywne pole elektromagnetyczne, indukując prądy elektryczne i wyzwala potencjał czynnościowy w neuronie, który dalej przenosi sygnał elektryczny w tkance nerwowej.
 2. . DEPOLARYZACJA – Sygnał elektryczny indukowany przez BTL SIS jest dalej przenoszony przez neurony i zachodzi depolaryzacja, wywołana przez zmiany napięcia na błonie neuronu.

3. PRZEKAZANIE SYGNAŁU I REPOLARYZACJA Indukowany sygnał elektryczny jest prowadzony wzdłuż neuronu, dopóki mediator acetylocholina nie będzie uwolniony do stawu nerwowo- mięśniowego

4. SKURCZ MIĘŚNIA Acetylocholina wiąże się z błoną komórkową mięśni i dalej przewodzi indukowany sygnał elektryczny przez mięsień. Angażuje to aktywność skurczu białka, czego efektem jest skurcz mięśnia,

5.ROZLUŹNIENIE MIĘŚNI Mosty krzyżowe białek kurczliwych 5
są wyłączane i mięsień rozluźnia się.

Umówić się na zabiegi możecie, albo poprzez Facebooka (Zakład Rahabilitacji “Pazare”, albo poprzez stronę http://www.pazare.pl/ –

https://www.facebook.com/Zak%C5%82ad-Rehabilitacji-Pazare-1459387247696865

INNE EFEKTY TERAPEUTYCZNE:

MOBILIZACJA STAWÓW
Mobilizacja stawu osiągana jest dzięki powtarzalnym skurczom
mięśni otaczających torebkę stawową, efektem czego jest
przywrócenie fizjologicznej gry stawowej. Działanie to zastępuje
manualną mobilizację stawu wykonywaną przez terapeutę.

GOJENIE ZŁAMAŃ
Pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności poprawia
cyrkulację krwi w obszarze zabiegowym i umożliwia tworzenie
tkanki naczyniowej oraz chrzęstnej. Dzięki temu następuje
inicjacja przebudowy kości oraz mineralizacji chrząstki.

STYMULACJA MIĘŚNI
Oddziaływanie pola elektromagnetycznego w tkance nerwowo-
-mięśniowej wywołuje depolaryzację nerwu oraz skurcz mięśni.
Rozluźnienie lub wzmocnienie mięśni jest możliwe do osiągnięcia
w zależności od wybranej częstotliwości stymulacji.

REDUKCJA SPASTYCZNOŚCI
Wpływ pola elektromagnetycznego na rdzeniowy poziom
kontroli napięcia mięśniowego pozwala redukować spastyczność.
Wykorzystanie tego mechanizmu jest wskazane w leczeniu
schorzeń, w których występuje zwiększone napięcie mięśniowe

KORZYŚCI W REHABILITACJI ODDECHOWEJ;

Rehabilitacja oddechowa z BTL SIS ma na celu wzmocnienie przepony, mięśni międzyżebrowych oraz poprawę krążenia krwi w okolicy klatki piersiowej. BTL SIS wywołuje intensywne, ale delikatne skurcze mięśni oddechowych. Pozwala to na bardziej aktywną rehabilitację oddechową również u pacjentów, którzy przeszli ciężkie zapalenie płuc.
Stymulację przepony i mięśni międzyżebrowych można również zastosować w rehabilitacji pacjentów z atrofią mięśni przepony po zakończonej, długotrwałej wentylacji mechanicznej w celu przywrócenia efektywnego procesu oddychania. Ponadto BTL SIS jest również
bardzo skuteczny w rehabilitacji układu mięśniowo-szkieletowego. Pierwsze dwa miesiące po przejściu ciężkiej postaci zakażenia koronawirusem będą najbardziej obiecujące w rehabilitacji oddechowej – jest to okres okna terapeutycznego.
Stymulację polem elektromagnetycznym wysokiej intensywności BTL SIS należy wykonywać w połączeniu z fizjoterapią jako kompleksowy program fizjoterapii.
oddechowej obejmujący:
• mobilizację kręgosłupa piersiowego oraz szyjnego
• stymulację przepony
• rozluźnienie pomocniczych mięśni oddechowych
• stymulację wszelkich innych osłabionych mięśni z powodu
przedłużającej się bezczynności.

Najczęstsze wskazania:

 • Zespół cieśni nadgarstka
 • Ostroga piętowa
 • Zespół bolesnego barku
 • Łokieć tenisisty/ golfisty
 • Regeneracja Nerwu
 • Redukcja spastyczności
 • Stymulacja mięśni oddechowych
 • Mobilizacja kręgosłupa piersiowego
 • Przepuklina krążka międzykręgowego
 • Profilaktyka zaników mięśniowych
 • Kolano skoczka
 • Złamania

PRZECIWSKAZANIA:


• Niestabilność stanu somatycznego i neurologicznego
• Zespół hipertermiczny (temperatura ciała powyżej 37,8−38°C)
• III typ niewydolności krążeniowo-oddechowej
• Rozedma płuc
• Odma opłucnowa
• Ciężkie nadciśnienie tętnicze
• Niewydolność nerek, niewydolność wątroby powyżej stadium III
• Poważne zaburzenia rytmu i przewodzenia (dodatkowe skurcze komorowe
wielopunktowe, przedsionkowo-komorowy AV, tachysystoliczna postać
migotania przedsionków)
• Zespół krwotoczny, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
krwotok płucny i obecność krwi w plwocinie
• Zatorowość płucna, zakrzepica żył głębokich, odma opłucnowa,
podejrzenie nowotworu w obszarze oddziaływania
• Posiadanie rozrusznika serca i metalowych ciał obcych
• Ciężkie zatrucie

Jeśli przeczytaliście wszystko to przy okazji zapraszam Was do mojego sklepiku, gdzie w rozsądnych cenach możecie kupić sprzęt do stabilizacji, wzmocnienia stóp, szybkości czy 6 minutową rozgrzewkę techniki biegania, która dotychczas ściągnęło już ponad 400 osób!! A także kursy dla tych, którzy chcę biegać idealnie, lub wykorzystać oddech na maxa przed nadchodżacym sezonem!!

zapraszam na -> sklep.panjagoda.pl

ZAPRASZAM DO KONTAKTU