5 października, 2022 Maciej Jagusiak

Hamowanie ruchu, nie przerywa samego biegania

Jesteśmy tak zaprogramowani, aby zapobiegać jakiejkolwiek krzywdzie, a strach przed upadkiem jest głeboko zakorzeniony w naszych umysłach.

Kiedy biegniemy, wyczuwamy zbliżający się upadek i automatycznie podejmujemy działania zapobiegawcze – dążymy do tego, aby jak najszybciej położyć drugą nogę na ziemi, podczas gdy pierwsza pozostaje na miejscu.

To się nazywa “aktywne lądowanie” i odpowiada za większość kontuzji!

Oczywiście zapobiega to upadkowi, ale też nie pozwala nam poruszać się naprzód.

W rzeczywistości agresywne dążenie do postawienia stopy w kierunku ziemi jest hamowaniem ruchi, a nie biegu! (braking motion, not a running motion)

Ale zgadnij co, jeśli skupisz się na podciąganiu nogi podpierającej w celu usunięcia/zmiany podparcia? Noga zamachowa po prostu opadnie, aby cię wesprzeć.

To również jest w nas zakodowane, przy czym w tym wypadku ,grawitacja wykona całą pracę. Tak więc, aby naprawdę nauczyć się swobodnego spadania, jako głównej siły napędowej i będziesz musiał przezwyciężyć głęboko zakorzenione instynkty i pozwolić swojemu ciału opaść.

Dzięki za dotarcie do końca tego krótkiego wpisu ?

Blog Pan Jagoda to moja codzienna praca, którą wykonuję w „czasie wolnym”. Jeżeli chcesz mnie wesprzeć i dać znać, że to, co robię, jest dla Ciebie pomocne / istotne / „fajne”, możesz:

  1. Dołączyć do grona Patronów mojej inicjatywy i pomóc mi przekształcić ją w większy projekt: https://patronite.pl/pan_jagoda (kazdy z moich Patronów ma możliwość ćwiczenie ze mną online każdego dnia!! Dostęp do grupy treningowej jest od oszałamiające kwoty 20 zł ?).
  2. Udostępnić ten wpis znajomym albo – lepiej – wszystkim obserwującym. Każdy rodzaj Twojego wsparcia to dla mnie potwierdzenie, że warto to kontynuować. Co istotne, na Patronite zbieram na kolejne kursy, które zawsze przez początkowy okres są do pobrania za darmo. Zależy mi na tym, aby wiedza o tym, że można biegać z dala od kontuzji była coraz bardziej dostępna!! Co wierzę, że powoli zaczyna się dziać

Dzięki!!

. #posemethod #poserunning #runningtechnique #physic #gravity #freefall #sportseducation #biomechanics #runnersofinstagram #runningcommunity #quoteoftheday

ZAPRASZAM DO KONTAKTU