20 lutego, 2016 admin

PÓŁMARATON PABIANICKI – CEL NR 1 – DLA DZIADKA!!

Witajcie,

często mnie pytacie gdzie będę startował, do czego się przygotowuję, kto mi rozpisuję treningi itd.

Kilka dni temu hierarchia startów całkowicie została wywrócona do góry nogami. Plan przygotowawczy mam rozpisany pod Łódzki Maraton, a Pabianicki Półmaraton miał być tylko generalnym sprawdzianem.

kilka słów o dziadku

Mój dziadek jak się teraz zastanowię i spojrzę na tą moją nieustępliwość, ciągłą walkę i nie poddawanie się, to chyba mi zaszczepił w dzieciństwie. Rodzice gdy byłem małym chłopcem dużo pracowali i spędzałem u dziadków dużo czasu. pamiętam gdy uczyłem się grać w warcaby. hmm pierwszy raz dziadka ograłem chyba po 4 latach. Nigdy nie dawał mi wygrać. Nigdy. A gdy graliśmy rok temu i smutno było mi dawać mu ciągle baty, postanowiłem mu się delikatnie rzecz ujmując podłożyć, aby poprawić mu humor, obruszył się i wręcz się na mnie obraził. Dziadek w dzieciństwie robił wszystko, grał w piłkę, w hokeja biegał, skakał, pływał, choć jak się na niego teraz patrzyło to ciężko było w to uwierzyć (duża nadwaga).
Gdy miałem ok 13 lat i nigdy nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będę biegał maratony, z dziadkiem się założyliśmy kto szybciej przebiegnie 400 metrów. Zrobiłem wielki afisz. Zaprosiłem rodziców, babcię… niestety dziadek w nocy źle się poczuł, wylądował w szpitalu i do naszego pojedynku już niestety nigdy nie doszło. Gdy pokazywałem mu kolejne puchary (często te same ? ) cieszył się chyba najbardziej ze wszystkich moich bliskich. Żył moim bieganie, pytał kiedy teraz będę startował, a gdy w Teleexpressie pokazywali jakiś bieg, to zawsze mówił, że mnie widział ?
Nigdy nie powiedział, abym zwolnił, przestał bo po co to wszystko i, że na pewno na zdrowie mi to nie wyjdzie…
Pożegnaliśmy dziadka kilka dni temu. To jemu zadedykuje ten bieg. To będzie półmaraton dla niego. Cel musi był więc ambitny, więc otwarcie informuję, że planem jest złamanie 1:20 ? Jeśli ktoś się chce podłączyć to zapraszam.

kilka słów o samym półmaratonie

Będzie to 6 edycja, która z roku na rok przyciąga coraz to większą rzeszę biegaczy. Od dwóch lat trasa Pabianickiego Półmaratonu dzięki płaskiemu profilowi stała się wymarzonym miejscem do bicia życiówek. A i jeszcze doskonały termin, 2 tygodnie przed maratonem w Łodzi, a trzy przed Warszawą. Jest więc możliwość sprawdzenia i tak pewnie zdecydowana większość biegaczy do tego podchodzi. Więc jeśli chcecie pobiec w doskonałych warunkach, postarać się o nową życiówkę to Pabianice są dla Ciebie!!
Od 1:30 do 2:00 będziecie mieli super pace’ów, którzy pomogą Wam w realizacji określonych planów i poprowadzą tak, aby mieć najwięcej sił na ostatnie kilometry.

trasa półmaratonu

Półmaraton Pabinice trasa Pan Jagoda

trasa biegu na 5 kilometrów

 bieg na 5km Półmaraton Pabianice Pan Jagoda

profil trasy

profiltrasy półmaraton pabianice Pan jagoda

a taki medal zawiśnie w tym roku na naszych szyjach

medal

biegi towarzyszące

Bieg na 5 km

Dla osób, dla których półmaraton to zbyt wiele organizatorzy postarali się o extra rozwiązanie, czyli bieg na 5 kilometrów. Także z super płaską trasą. Więc jeśli dopiero zaczynasz to bieg na 5 kilometrów jest doskonałym rozwiązaniem, także dlatego, iż większość trasy biegniemy razem, co tworzy niezapomnianą atmosferę bardzo dużej imprezy masowej.

Bieg na szpilkach

Gdy pierwszy raz zobaczyłem dziewczyny startujące na wysokich szpilkach i biegnące tak szybko, że mi ciężko było biegnąc z boku dotrzymać im kroku, za niemożliwe. ja przy drugim kroku złamałbym nogę i wybiłbym wszystkie zęby, no ale ja jestem facetem i poza przebierańcami na szpilkach nie chodzę ? Ale nie tylko o wygraną tu chodzi, ale o dobrą zabawę – z resztą co ja będę pisał – sami zobaczcie – https://www.youtube.com/watch?v=YfWEbdMSWQA

Pabianicki Półmaratonik

A na deser coś dla naszych pociech ? Przecież sporo naszych dzieci biega… W tym biegu mogą wystartować dzieci w wielu 6-12. kategorii wiekowych jest co niemiara, więc nie ma się nad czym zastanawiać tylko dać dzieciakom powód do rywalizacji. A potem w szkole będą mogły pochwalić się rówieśnikom, że startowały w zawodach ?

jedzenie po

słyszałem, że wiele osób przyjeżdża do Pabianic na dwudaniowy obiad po – ja po biegu i tak nie mogę nic przełknąć, no chyba, że byłby to obiad wegetariański, ale każdy wielkie porcje sobie chwali. Dużo i smakowicie ?

harcerze

na całej trasie mamy harcerzy, którzy służą nam pomocną dłonią, wodą i głośnym dopingiem. Pamiętajmy, aby podziękować im za tą pomoc ?

uwaga konkurs

przez kilka najbliższych dni będzie trwał konkurs, w którym do wygrania będą pakiety startowe na Półmaraton, bieg na 5kilometrów oraz bieg na szpilkach. Szczegółów wypatrujcie na moim fanpage ?
Ważne strony:

http://pabianickipolmaraton.pl/

http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2008

a tak było rok temu – i ja się tam załapałem ? – https://www.youtube.com/watch?v=-FpF9Em6bnA

 

Tą imprezę polecam w szczególności. Pabianice może i są małe, może i są biedne, ale organizatorzy stworzyli genialną imprezę w samym sercu Polski ? Warto tutaj przyjechać!!

 

A jak Wam idą przygotowania? Zdrowie dopisuje? Z kim się na pewno spotkam w pabianicach?

Zostawcie po sobie informację – fajnie byłoby na mecie wypić wspólne piwko ?

I świętować sukcesy… ale się rozmarzyłem ?

Choć – tak na pewno się stanie!!

 

Bądźcie zdrowi i trenujcie ?

 

Maciek / Pan Jagoda

ZAPRASZAM DO KONTAKTU